Szukaj

Krótko o mnie

Tworzę kreatywne rozwiązania dla wymagających klientów

Czasami zajmuję się projektami „blisko ziemi”, na przykład systemem zarządzania relacjami dla salonów samochodowych, a czasami sięgającymi nieba – jak aplikacją do analizy ryzyka kolizji samolotów ze zwierzętami dla Lotniska Poznań-Ławica.

Onet.pl,Newsweek, Forbes, Audi, Seat, Skoda, Volkswagen – to marki, które korzystają z mojego kodu. W latach 2016-2020 byłem wykładowcą w CodersLab.

Jeśli zatem szukasz kogoś, kto w programowaniu czuje się jak ryba – a raczej ośmiornica ;) – w wodzie, napisz do mnie o projekcie, w którym przyda Ci się wsparcie.

Czym się kieruję

Moja misja

Nawet najlepsza łódź podwodna nie ma zastosowania bez konkretnej misji. Przez wiele lat pracy w branży IT udało mi się określić swoją. Jest nią chęć wprowadzenia jak największej ilości ludzi w świat programowania. Chcę odczarować wizerunek programistów często postrzeganych jako mówiących niezrozumiałym dialektem.

Z drugiej strony (a może lepiej powiedzieć burty) obrałem sobie misję dostarczania wysokiej jakości oprogramowania. Nieważne czy mały portal czy duża aplikacja. Chciałbym, aby spełniała wysokie standardy.

Te dwa kierunki składają się na moją misję. Dlaczego jest to świetne połączenie? Chcąc dostarczać najwyższej jakości software muszę ciągle poszerzać swoją wiedzę. Natomiast poprzez moją naukę mogę również dzielić się wiedzą i doświadczeniem z moimi kursantami. To wszystko składa się na miksturę prawdziwego bosmana.

Jakość oprogramowania

Czym jest? Jak ją określić?

Pytając różne osoby o definicję jakości oprogramowania można usłyszeć różne opinie. Poniżej przedstawiam trzy elementy, które moim zdaniem cechują wysoką jakość.

Stabilność i szybkość

Dobre oprogramowanie powinno być przetestowane, a prędkość działania powinna być możliwie jak największa.

Dbałość

Nawet najlepsza aplikacja pozbawiona dbałości nie nadaje się do niczego. O software należy dbać zarówno od strony kodu, jak i infrastruktury serwerowej, na której jest on uruchomiony.

Planowanie

Dobrze zaplanowana praca daje najlepsze efekty. To samo tyczy się oprogramowania. Przemyślane rozwiązania, niepozostawiające miejsca przypadkowi. To użytkownicy kochają najbardziej.

send Zapisz się

do Newslettera

sketch
.